TRUSCO BPEEK-CBM5X25 Polyether Ketone Hex Socket Bolts M5X25 50 Pieces
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
23
quantity
Product details
Category
  • Dimensions D: 0.2 inches (5 mm), Dimensions L: 1.0 inches (25 mm), Thread Pitch: 0.03 inches (0.8 mm)
  • Head diameter: 0.3 inches (8.5 mm), Head height: 0.2 inches (5.0 mm), Hex hole opposite side dimensions: 0.2 inches (4.0 mm), Nominal screw (d): M5